میکروبلیدینگ

 

میکروبلیدینگ یک روش تاتو است که در آن از یک ابزار دستی کوچک ساخته شده از چندین سوزن ریز برای افزودن رنگدانه نیمه دائمی به پوست استفاده می شود.

میکروبلیدینگ با تاتو ابرو استاندارد متفاوت است زیرا هر مدل مو با استفاده از تیغه ای که باعث ایجاد برشهای ریز در پوست می شود، ایجاد خواهد شد ، در حالی که خال کوبی ابرو با دستگاه و بسته تک سوزنی انجام می شود.

این روش معمولاً در ابروها برای ایجاد ، تقویت یا تغییر شکل ظاهری آنها از نظر شکل و رنگ استفاده می شود.

این ماده رنگدانه را در ناحیه فوقانی درم وارد می کند ، بنابراین با سرعت بیشتری نسبت به تکنیک های خالکوبی سنتی که رنگدانه بیشتری در آنها نفوذ می کند ، انجام می شود. هنرمندان میکروبلیدینگ لزوماً هنرمندان تاتو نیستند ، زیرا این تکنیک ها نیاز به آموزش های مختلف دارند.

تاریخچه:

روش کاشت رنگدانه پس از ایجاد برشهای ریز در پوست ممکن است به هزاران سال قبل بازگردد اما تصور می شود که روند استفاده از این روش برای ابروها در آسیا طی 25 سال گذشته ظهور کرده باشد.

اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه میکروبلیدینگ در دست نیست. این روش تا سال 2015 به محبوب ترین روش خالکوبی ابرو در اروپا و ایالات متحده تبدیل شده بود و تکنیک های جدیدی مانند 1D ، 3D و حتی 6D پدید آمده است.

قرار دادن و طراحی:

هنرمندان قبل از اندازه گیری و ترسیم محل قرارگیری ابروها ، هر قرار ملاقات را با بحث در مورد ظاهر و نیازهای مورد نظر مشتری خود شروع می کنند.

اندازه گیری قرارگیری ابرو فرایندی چند مرحله ای است که با تعیین مرکز صورت و مجموعه چشم مشتری شروع می شود. نقطه شروع ، قوس و نقطه پایان با توجه به عادی بودن چشم ، تنظیم نزدیک یا پهن بودن آن تعیین می شود.

هنرمند ابروهای کامل را با ضخامت و ارتفاع قوس مناسب ترسیم می کند تا به مشتری ایده خوبی درباره شکل ظاهری ابروها بدهد و رئوس مطالب را برای میکروبلیدینگ تعیین می کند.

سایه زدن صاف دستی (Microshading) همچنین می تواند برای چرخش بیش از حد ابرو و طرح قوس ابرو ایجاد شود تا ابعاد ضخامت ابرو طبیعی تعیین و هیچ گونه خطوط تیز بر روی ابروها ایجاد نشود.

میزان ماندگاری میکروبلیدینگ

روش میکروبلیدینگ یک تاتو نیمه دائمی است. مانند همه تاتو ها ، این روش نیز بسته به عوامل مختلفی از جمله کیفیت رنگدانه / جوهر مورد استفاده ، قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش ، عناصر موجود در محصولات مراقبت از پوست ، مصرف داروها می تواند انجام شود.

درمان از یک تا دو سال طول می کشد. جلسه ترمیمی 6 هفته پس از اولین روش و هر 12-18 ماه پس از آن انجام می شود.

ایمنی

اقدامات احتیاطی ایمنی برای میکروبلیدینگ همانند سایر روشهای خال کوبی است. رایج ترین عوارض و نارضایتی مشتری که از هر نوع خال کوبی ناشی می شود ، استفاده نادرست از رنگدانه ، محو شدن رنگدانه ها ، تغییر رنگ و در بعضی موارد ، رنگ آمیزی ناخواسته است.

عوارض جدی غیر معمول است. همانند سایر اشکال خالکوبی ، خطرات مرتبط با میکروبلیداسیون شامل انتقال ارگانیسم های بیماری زای منتقله از طریق خون (به عنوان مثال ، اچ آی وی ، هپاتیت C) و همچنین واکنش های کوتاه مدت یا بلند مدت به مواد رنگی است.

بنابراین ، لازم است که تکنسین دارای مجوزها و ثبت نام های مناسب برای ارائه خدمات تاتو و همچنین پرس و جو در مورد استاندارد آموزش تکنسین باشد.

رویه های انجام شده توسط تکنسین هایی که یک دوره جامع آموزش را به پایان رسانده اند می تواند خطر نتایج ناخواسته و عدم رضایت مشتری را به حداقل برساند.

میکروبلیدینگ ابرو:

تلاش برای کشیدن ابروهای مناسب ، دانستن اینکه بعداً باید دوباره آنها را اصلاح کنید ، می تواند استرس آور باشد. وقتی به بیرون می روید ، احساس می کنید فشار زیادی روی ما است و همه شما را تماشا و قضاوت می کنند.

میکروبلیدینگ می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کرده و به شما آرامش دهد و از این رو دیگر نگران ابروهای ناصاف یا پراکنده نباشید.

بدست آوردن این تحول زیبایی می تواند ناامنی های شما را برطرف کرده و اعتماد به نفس لازم را برای شما فراهم کند تا احساس خوبی در مورد خود داشته باشید.

بیرون بروید ، عالی به نظر برسید ، احساس خوبی داشته باشید و وقتی می بینید افراد دیگر نگران ابروهای ناصاف و کج خود هستند ، مبارزه ای را که قبلاً داشته اید به خاطر می آورید (و شاید به حل مشکل آنها نیز کمک کند – ما یک برنامه ارجاع عالی داریم!)

1: مشاوره

این اولین قدم است؛ شما توصیف می کنید یا نشان می دهید که چگونه معمولاً ابروهای خود را می کشید و یا عکس هایی از شکل ابرو مورد نظر خود می آورید. مشاوره برای کمک به هنرمند شما در درک بهتر چگونگی ظاهر ابروهایتان است.

2: آماده سازی – شکل و رنگ

وقت آن است که نمای واقعی را ترسیم کنیم. رنگی که متناسب با سبک شما مناسب باشد انتخاب می شود و ابتدا ابروهای متقارن و متعادل با مداد کشیده می شوند. این کار با توجه به خطوط طبیعی مو و ظاهر شما انجام می شود. در این مرحله می توان آماده سازی را انجام داد.

3: بی حسی

ما تلاش می کنیم تا بهترین تجربه ممکن را به همه مشتریان خود ارائه دهیم ، بنابراین شما برای این انجام میکروبلیدینگ بی حس هستید.

4: میکروبلید ابرو

پس از تنظیم همه چیز ، شما آماده مراحل واقعی هستید. از سوزن جدید و پیش عقیم شده برای میکروبلید زدن ابروهای شما استفاده می شود.

5: روند بهبودی

برای دستیابی به بهترین نتایج ، همکاری شما حیاتی است. این مرحله تا حد زیادی وظیفه شماست. بسیار مهم است که در این مدت بسیار مراقب باشید و از پروتکل مراقبت های ویژه استفاده کنید تا ابروها به خودی خود ترمیم شوند.

6: ترمیم میکروبلیدینگ

ترمیم کردن یا تقویت رنگ برای حفظ ظاهر کامل شما ضروری است. ابروهای هر کس منحصر به فرد است و با به شکل های متفاوتی هستند ، این کار برای تازه نگه داشتن شکل و رنگ ابرو شما انجام می شود.