سایه ابرو

سایه ابرو نوعی لوازم آرایشی و بهداشتی ابرو است که برای پر کردن ابروهای کم حجم ، سبک یا بیش از حد موج دار یا کنده شده طراحی شده است.

شبیه سایه چشم معمولی پودر می شود، با این حال ، این پودر به طور معمول برای چسبیدن بهتر به ابرو نسبت به سایه چشم معمولی طراحی شده است. مصرف کنندگان می توانند ابرو را در بیشتر مکان های فروش لوازم آرایشی ، از جمله خرده فروشان آنلاین و حضوری پیدا کنند.

با این حال ، آن دسته از کاربرانی که در این نوع آرایش تازه کار هستند ، ممکن است قبل از خرید لوازم آرایشی مخصوص ابرو ، با نسخه های ارزان قیمت یا حتی سایه چشم سنتی تمرین کنند.

روش استفاده سایه ابرو:

از نظر ظاهر و روش های استفاده ، این کار شبیه سایه چشم معمولی است. یک ماده آرایشی پودری است که برای استفاده با اسفنج یا برس کوچک طراحی شده است.

غالباً ، افرادی که ابروهای مخصوصاً نازکی دارند از این روش استفاده می کنند تا ابروهای خود را پر و سالم نشان دهند بعضی از افراد ، مانند افرادی که ابروهایشان به خصوص رنگ روشن است ، از سایه برای ایجاد ابروها یا ابروهایی با وضوح بیشتر استفاده می کنند که با رنگ موهایشان بهتر مطابقت دارد.

گاهی اوقات ، سایه زنی به شکلی عمل می کند تا شواهد بیش از حد کنده شدن یا موج زدن بیش از حد ابرو را در یک منطقه خاص از ابرو مخفی کند.

استفاده از این عمل معمولاً دشوار نیست. کاربر مقدار کمی سایه را روی یک برس کوچک یا زاویه دار تخت جمع می کند و به تدریج سایه را روی ابروهای تمیز و خشک قرار می دهد تا زمانی که به ظاهر دلخواه برسد.

هنوز هم بعضی از افراد ترجیح می دهند از انواع دیگر لوازم آرایشی ابرو مانند مداد ابرو استفاده کنند. این مدادها از لحاظ ظاهری ، عملکرد و کاربرد مشابه مدادهای خط چشم هستند.

برای بعضی ها ، به خصوص کسانی که کاملاً نمی توانند در سایه کارایی داشته باشند ، مداد های ابرو هم خوب است و اثرات آن ها می توانند طولانی تر بمانند.

سایه ابرو موقت

براي سایه زدن ابرو ها اول باید با انتخاب یک رنگ روشن تر از رنگ سایه انتخابي داخل کادر ابرو را به خوبی بکشید بعد با کمک رنگ انتخابي به صورت چرخشی داخل ابرو را پر کنید و بعد روی آنها را بصورت زیگزاگ پر کنید با این شیوه میتوانید تمام فضای ابرو را بصورت کامل و به خوبی پر کنید.

این عمل روشی است که برای پر تر نشان دادن ابرها بسیار عالی است و افراد می توانند به راحتی و بدون درد با مراجعه به مراکز مشخص این کار را انجام دهند.

از لحاظ هزینه نیز می توان گفت نسبت به برخی روش های دیگر دارای قیمت بهتری است و البته قیمت ها با توجه به مواد مورد نیاز خریداری شده از بازار به مراتب متفاوت تر خواهد بود. در صورت داشتن سوالات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

سایه ابرو با میکروبلیدینگ متفاوت است. در روش میکروبلیدینگ خطوطی مشابه با فرم مو­­ در لابلای ابروهای فرد طراحی می­ شود  و ابروها در این حالت طبیعی جلوه می ­کنند اما در روش سایه زنی سراسر ابرو به شکل نقطه ای پوشیده می­ شود و تراکم این نقاط از قسمت تاج ابرو به طرف دم بیشتر می­ گردد.

شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو از مدرن ترین سبک های آرایشی نیمه دائم محسوب می شود که شکلی زیبا و طبیعی به ابروها می بخشد. در این روش، رنگدانه­ هایی به وسیله سوزن میکروشیدینگ به عمق پوست نفوذ یافته  و ابروها شکل مخملی به خود می گیرند.

در واقع یعنی افزودن یک لایه مخملی به زیر ابرو که ظاهری بسیار زیبا و طبیعی در مقایسه با تاتو ابرو، به ابروهایتان می بخشد.

دقت داشته باشید که این کار با میکروبلیدینگ متفاوت است. در روش میکروبلیدینگ خطوطی مشابه با فرم مو­­ در لابلای ابروهای فرد طراحی می­ شود  و ابروها در این حالت طبیعی جلوه می ­کنند اما در این روش سراسر ابرو به شکل نقطه ای پوشیده می­ شود و تراکم این نقاط از قسمت تاج ابرو به طرف دم بیشتر می­ گردد.

نقاط مذکور برای ایجاد سایه

نقاط مذکور با فشار روی پوست ایجاد شده و کاملا به صورت سایه ای بر روی ابروها قرار می­ گیرد و حالت پودری مانند به ابرو می دهد. در شیدینگ ابرو برخلاف سایر روش های تاتو کادر مشخصی در ابروها وجود ندارد و با این روش تنها نواحی خالی موجود در داخل ابرو پر شده و پس از گذشت تقریبا دو هفته و بهبودی خراش های سطحی، زیبایی طبیعی و چشمگیر ابروها کاملا نمایان می گردد.

روش انجام سایه ابرو

  1. نخست پاکسازی و ضدعفونی پوست ابرو از هر گونه مواد آرایشی
  2. سپس لایه ی نازکی از ماده ی بی حسی را بر روی ابرو ها گذاشته و روی آن را می پوشانیم.
  3. ۱۵ دقیقه صبر می کنیم و سپس کار را شروع می کنیم.
  4. با مداد مخصوص این کار به طور دقیق و یکسان ابروها را کادربندی می کنیم و همچنین قسمت های خالی ابرو را مشخص می کنیم.
  5. در این عمل همواره بر آن باشید که از انتهای ابرو کار را شروع کنید و به طرف تاج ابرو بروید و هنگام رسیدن به تاج ابرو، قوی تر کار کنید تا چنانچه ابرو دچار ریزش شد، ظاهر بدی پیدا نکند.
  6. به هنگام انجام سایه زنی سعی کنید به طور کامل ابروها را تحت کنترل خود داشته باشد. شایان ذکر است که زاویه نشستن و حرکات دست شما و همچنین امتداد سوزن و فشار آن نیز بایستی در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند.

توصیه های حین انجام سایه

توصیه می کنیم حین زدن سایه بر روی تاج ابرو کمی قوی‌تر و پررنگ تر کار کنید، زیرا ممکن است این قسمت از ابرو پس از یک هفته مقداری ریزش داشته باشد، لذا  به این ترتیب فرم و شکل طبیعی خود را حفظ خواهد کرد.

انواع سایه ابرو و تکنیک های انجام آن

عموما به دو روش انجام میگیرد:

  1. با سوزن پاور
  2. با سوزن فلت

سایه ابرو زده شده با سوزنهای پاور همچون پودری یا دات فورد یا مخملی که با تک سر نیز قابل انجام است. میتوان از این روش برای سایه زنی کل ابرو استفاده نمود و در قسمت های کوچکی که به شکل نقطه ای پر می کنیم  میتوان از تکنیک دات نیز استفاده کرد.

سایه زنی پرتابی که با 3 یا 5 پاور و یا سه، پنج و یا هفت فلت انجام میشود برای حجم زیادی از ابرو مناسب است و در حقیقت این روش به منظور پر کردن کامل داخل ابروها استفاده میشود.

شیدینگ های انجام شده با هفت فلت قطعا به شکل پرتابی اجرا می شوند اما با استفاده از سوزنهایی که حالت پاوری دارند میتوان با کاهش فشار دست نیز  را به خوبی انجام داد.

سایه سبیه هایلایت

سایه دیگری به شکل هایلایت وجود دارد که در آن دم ابرو تیره تر بوده و تاج ابرو روشنتر است. مدل سای دیگری نیز وجود دارد که در آن ابروها به شکل کاملا یکدست شیدینگ میشود و کادربندی هم دارد اما در حالت کلی ابروها کمرنگ میشوند در اصل یک فرم پیش زمینه ای ایجاد میکند، به طوری که انگار با یک مداد کم رنگ،خطی را داخل ابروها کشیده ایم.

سایه زنی سه بعدی ابرو

یک سایه زنی سه بعدی ابرو نیز داریم که از ناحیه ی زیر ابرو شروع و به سمت بالای ابرو زده میشود که در این مدل ناحیه پایین تیره تر بوده و هرچه به طرف بالای ابرو میرویم روشنتر می گردد و وقتی که به سر ابرو میرسد ، کاملا روشن است و عموما به طور کامل محو شده و دیده نمیشود.

مدل دیگری هم وجود دارد که از قسمت انتهای ابرو به طرف تاج ابرو تقریبا از حالت پر رنگ به کم رنگ زده میشود که  اصطلاحا به آن سامبره گفته می شود،  به این مفهوم که از سه رنگ تشکیل یافته است، سر ابرو کاملا روشن است و دم آن هم رنگ دیگری دارد و نسبتا تیره است و ناحیه میانی هم ترکیبی از این دو رنگ می باشد.

تکنیک های انجام شیدینگ ابرو

در زدن سایه ابرو به روش بالیاژ نیز رنگ در میان خطوط ابرو زده میشود یعنی به این صورت که هر ناحیه از ابرو که می بینیم خالی یا کم پشت است سایه میزنیم و چنانچه بخواهیم سایه ابرو را با استفاده از قلم دستی انجام دهیم میتوانیم از سوزن تک سر هم استفاده کنیم که فوق العاده زیبا و طبیعی نیز هست.

روش کار نیز به این صورت می باشد که پس از سر یا کرخت کردن ابروها و اطمینان از سرشدگی کامل آن ها دورتادور کادربندی دلخواهمان را با نوار چسب استتار میکنیم و پس از آغشته کردن سر سوزن به رنگ ابرو، آن را به حالت کوبشی بر روی طرح میزنیم و ابرو را با سایه ای زیبا و طبیعی جلوه می دهیم.

 عوارض احتمالی زدن سایه ابرو

  • یکی از عمده عوارض رایجی که زدن سایه می تواند با خود به همراه داشته باشد، ایجاد احساس خارش بعد از شیلینگ است که فرد حتما بایستی از خاریدن ابروهای خود جدا خودداری نماید.
  • از سایر عوارض احتمالی شیدینگ می توان به بروز حساسیت های پوستی، التهاب و تورم، قرمزی و یا حتی کبودی مختصر در ناحیه ابروها اشاره کرد. البته قابل ذکر است که عوارض فوق برای یک یا دو روز پس از انجام سایه زنی ابرو مشکلی نداشته و امری کاملاً طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.