سایه ابرو با میکروبلیدینگ متفاوت است. در روش میکروبلیدینگ خطوطی مشابه با فرم مو­­ در لابلای ابروهای فرد طراحی می­ شود  و ابروها در این حالت طبیعی جلوه می ­کنند اما در روش سایه ابرو سراسر ابرو به شکل نقطه ای پوشیده می­ شود و تراکم این نقاط از قسمت تاج ابرو به طرف دم بیشتر می­ گردد.

سایه ابرو یا شیدینگ چیست؟

سایه ابرو از مدرن ترین سبک های آرایشی نیمه دائم محسوب می شود که شکلی زیبا و طبیعی به ابروها می بخشد. در این روش، رنگدانه­ هایی به وسیله ی سوزن میکروشیدینگ به عمق پوست نفوذ یافته  و ابروها شکل مخملی به خود می گیرند. شیدینگ ابرو در واقع یعنی افزودن یک لایه مخملی به زیر ابرو که ظاهری بسیار زیبا و طبیعی در مقایسه با تاتو ابرو، به ابروهایتان می بخشد.

دقت داشته باشید که سایه ابرو با میکروبلیدینگ متفاوت است. در روش میکروبلیدینگ خطوطی مشابه با فرم مو­­ در لابلای ابروهای فرد طراحی می­ شود  و ابروها در این حالت طبیعی جلوه می ­کنند اما در روش سایه ابرو سراسر ابرو به شکل نقطه ای پوشیده می­ شود و تراکم این نقاط از قسمت تاج ابرو به طرف دم بیشتر می­ گردد. نقاط مذکور با فشار روی پوست ایجاد شده و کاملا به صورت سایه ای بر روی ابروها قرار می­ گیرد و حالت پودری مانند به ابرو می دهد. در شیدینگ ابرو برخلاف سایر روش های تاتو کادر مشخصی در ابروها وجود ندارد و با این روش تنها نواحی خالی موجود در داخل ابرو پر شده و پس از گذشت تقریبا دو هفته و بهبودی خراش های سطحی، زیبایی طبیعی و چشمگیر ابروها کاملا نمایان می گردد.

روش انجام سایه ابرو

  1. نخست پاکسازی و ضدعفونی پوست ابرو از هر گونه مواد آرایشی
  2. سپس لایه ی نازکی از ماده ی بی حسی را بر روی ابرو ها گذاشته و روی آن را می پوشانیم.
  3. ۱۵ دقیقه صبر می کنیم و سپس کار را شروع می کنیم.
  4. با مداد مخصوص این کار به طور دقیق و یکسان ابروها را کادربندی می کنیم و همچنین قسمت های خالی ابرو را مشخص می کنیم.
  5. در عمل سایه ابرو همواره بر آن باشید که از انتهای ابرو کار را شروع کنید و به طرف تاج ابرو بروید و هنگام رسیدن به تاج ابرو، قوی تر کار کنید تا چنانچه ابرو دچار ریزش شد، ظاهر بدی پیدا نکند.
  6. به هنگام انجام سایه ابرو سعی کنید به طور کامل ابروها را تحت کنترل خود داشته باشد. شایان ذکر است که زاویه نشستن و حرکات دست شما و همچنین امتداد سوزن و فشار آن نیز بایستی در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند.

توصیه می کنیم حین زدن سایه بر روی تاج ابرو کمی قوی‌تر و پررنگ تر کار کنید، زیرا ممکن است این قسمت از ابرو پس از یک هفته مقداری ریزش داشته باشد، لذا  به این ترتیب فرم و شکل طبیعی خود را حفظ خواهد کرد.

انواع سایه ابرو و تکنیک های انجام هر کدام

سایه ابرو عموما به دو روش انجام میگیرد:

  1. با سوزن پاور
  2. با سوزن فلت

سایه ابرو زده شده با سوزنهای پاور همچون شیدینگ پودری یا دات فورد یا مخملی که با تک سر نیز قابل انجام است. میتوان از این روش برای سایه زنی کل ابرو استفاده نمود و در قسمت های کوچکی که به شکل نقطه ای پر می کنیم  میتوان از تکنیک دات نیز استفاده کرد.

سایه زنی پرتابی که با 3 یا 5 پاور و یا سه، پنج و یا هفت فلت انجام میشود برای حجم زیادی از ابرو مناسب است و در حقیقت این روش به منظور پر کردن کامل داخل ابروها استفاده میشود.

شیدینگ های انجام شده با هفت فلت قطعا به شکل پرتابی اجرا می شوند اما با استفاده از سوزنهایی که حالت پاوری دارند میتوان با کاهش فشار دست نیز سایه ابرو را به خوبی انجام داد.

سایه ی دیگری به شکل هایلایت وجود دارد که در آن دم ابرو تیره تر بوده و تاج ابرو روشنتر است. مدل سایه ابرو دیگری نیز وجود دارد که در آن ابروها به شکل کاملا یکدست شیدینگ میشود و کادربندی هم دارد اما در حالت کلی ابروها کمرنگ میشوند در اصل یک فرم پیش زمینه ای ایجاد میکند، به طوری که انگار با یک مداد کم رنگ،خطی را داخل ابروها کشیده ایم. یک سایه ابرو سه بعدی نیز داریم که از ناحیه ی زیر ابرو شروع و به سمت بالای ابرو زده میشود که در این مدل ناحیه پایین تیره تر بوده و هرچه به طرف بالای ابرو میرویم روشنتر می گردد و وقتی که به سر ابرو میرسد ، کاملا روشن است و عموما به طور کامل محو شده و دیده نمیشود.

مدل سایه ابروی دیگری هم وجود دارد که از قسمت انتهای ابرو به طرف تاج ابرو تقریبا از حالت پر رنگ به کم رنگ زده میشود که  اصطلاحا به آن سامبره گفته می شود،  به این مفهوم که از سه رنگ تشکیل یافته است، سر ابرو کاملا روشن است و دم آن هم رنگ دیگری دارد و نسبتا تیره است و ناحیه میانی هم ترکیبی از این دو رنگ می باشد.

انواع سایه ابرو و تکنیک های انجام هر کدام

در زدن سایه ابرو به روش بالیاژ نیز رنگ در میان خطوط ابرو زده میشود یعنی به این صورت که هر ناحیه از ابرو که می بینیم خالی یا کم پشت است سایه میزنیم و چنانچه بخواهیم سایه ابرو را با استفاده از قلم دستی انجام دهیم میتوانیم از سوزن تک سر هم استفاده کنیم که فوق العاده زیبا و طبیعی نیز هست. روش کار نیز به این صورت می باشد که پس از سر یا کرخت کردن ابروها و اطمینان از سرشدگی کامل آن ها دورتادور کادربندی دلخواهمان را با نوار چسب استتار میکنیم و پس از آغشته کردن سر سوزن به رنگ ابرو، آن را به حالت کوبشی بر روی طرح میزنیم و ابرو را با سایه ای زیبا و طبیعی جلوه می دهیم.

 عوارض احتمالی زدن سایه ابرو

  • یکی از عمده عوارض رایجی که زدن سایه ابرو می تواند با خود به همراه داشته باشد، ایجاد احساس خارش بعد از شیلینگ است که فرد حتما بایستی از خاریدن ابروهای خود جدا خودداری نماید.
  • از سایر عوارض احتمالی شیدینگ می توان به بروز حساسیت های پوستی، التهاب و تورم، قرمزی و یا حتی کبودی مختصر در ناحیه ابروها اشاره کرد. البته قابل ذکر است که عوارض فوق برای یک یا دو روز پس از انجام سایه ابرو مشکلی نداشته و امری کاملاً طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.