خدمات تاتو صورت

خدمات تاتو صورت که آن را تحت عنوان آرایش دائم نیز می شناسند، در واقع آرایشی نیمه دائم و در عین حال پر طرفدار می باشد. تاتوی صورت عبارت است از فرآیندی که در طی آن رنگدانه های سازگار با پوست انسان ضمن کمترین آسیب رسانی، در عمق معینی از پوست کاشته می شوند.

آشنایی با خدمات تاتو روی صورت

  • تاریخچه تاتو

تاتو هنری است که تاریخچه ای بسیار طولانی و شگفت آور دارد. در این هنر زیبا رنگدانه ها را با استفاده از وسایل مخصوص به پوست فرد وارد کرده و رنگ آن را برای همیشه تغییر می دهند. تاتو از جمله روش های بسیار قدیمی است که به عنوان یکی از انواع آن می توان به خدمات تاتو روی صورت اشاره کرد.

جالب است بدانید که تاتو ترکیب چیزهایی ناشناخته که در حال حاضر آن ها را تحت عنوان رنگدانه می شناسیم، با بدن فرد می باشدکه به مدت طولانی و بدون تغییر باقی می ماند. اسناد تاریخی به جا مانده از گذشتگان و مکان های باستانی حاکی از آن است که استفاده از تاتو از گذشته های دور تا کنون در بین انسان ها رواج داشته است.

جالب تر این که وسیله هایی که سالیان دور به منظور تاتو کردن بر روی بدن و صورت افراد مورد استفاده قرار می گرفته اند، در مکان هایی همچون اطراف فرانسه، کشور پرتغال و نیز اسکاندیناوی یافت شده اند!

تحقیقات صورت گرفته بر روی این ابزارهای پیدا شده حاکی از آن است که قدمت آن ها به دوازده هزار سال قبل باز می گردد و این نشان از پیشینه این هنر در میان انسان ها دارد.

مطالعه تاریخچه این هنر پر طرفدار نشان می دهد که مصری ها و هندی های باستان آن را گاها به عنوان درمان برای بیماری ها و یا در مراسمات مذهبی مورد استفاده قرار داده اند. تاتو در ایران سابق مختص پهلوانان و اوباش و جاهلین و زنان بوده است.

تاتو چیست؟

عمل خلق نقش و نگارهای دائمی و یا دارای ماندگاری طولانی توسط فردی که آموزش دیده است بر روی بدن فرد متقاضی را تاتو و یا به عبارت دیگر خالکوبی می گویند. تاتو همان خالکوبی هایی است که افراد در زمان های قدیم به منظور نگارش تصاویری همچون شیر و اژدها بر روی بدن خود مورد استفاده قرار می دادند.

پدیده تاتو و به خصوص انجام تاتو صورت پدیده ای جهانی و پر طرفدار است. به گونه ای که می توان گفت 25 درصد افرادی که در بازه سنی 18 تا 30 سالگی به سر می برند، بر روی بدن خود تاتو دارند و پیش بینی شده است که در چند سال آینده، 40 درصد جمعیت جهان را افراد دارای تاتو تشکیل می دهند و این آماری تکان دهنده است.

اگر شما هم به آن دسته از افراد تعلق دارید که معتقدید مردان بیشتر از زنان به استفاده از خالکوبی بر روی بدن خود علاقه دارند، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. زیرا 65 درصد افرادی را که به خالکوبی و مخصوصا خدمات تاتو صورت روی آورده اند، زنان تشکیل می دهند.

خدمات حرفه ای تاتو صورت

تاتو هایی که توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد، انواع گوناگون و در عین حال کاربردهای مختلفی دارند. تاتوها را گاها با هدف تزیین و زیبایی، نمایش وابستگی فرد به حزب یا عقیده ای خاص، تنوع طلبی و … مورد استفاده قرار می دهند.

اما جالب است بدانید افرادی نیز وجود دارند که این خالکوبی ها را با هدف پوشش دادن نقایص مادرزادی موجود در صورت و بدن خود به کار می برند. بنابراین نمی توان از فایده های تاتو و علی الخصوص کلینیک تاتو صورت چشم پوشی کرد.

خدمات تاتو صورت نظیر تاتوی لب، تاتوی ابرو، تاتوی چشم و نیز تاتوهای فرهنگی و آیینی، حرفه ای، زیبایی، پزشکی و حادثه ای از انواع مختلف این هنر پر طرفدار می باشند.

خدمات تاتو که آن را تحت عنوان آرایش دائم نیز می شناسند، در واقع آرایشی نیمه دائم و در عین حال پر طرفدار می باشد. خدمات انجام تاتوی صورت عبارت است از فرآیندی که در طی آن رنگدانه های سازگار با پوست انسان ضمن کمترین آسیب رسانی، در عمق معینی از پوست کاشته می شوند.

تاتو فنی است که اضافه بر استفاده در زمینه زیبایی، در سایر حیطه ها همچون پزشکی نیز به طور غیر قابل انکاری مورد استفاده قرار می گیرند. تاتو همان خالکوبی هایی است که افراد در زمان های قدیم به منظور نگارش تصاویری همچون شیر و اژدها بر روی بدن خود مورد استفاده قرار می دادند.

خدمات تاتو صورت صرفا جنبه آرایشی داشته و به عنوان خط های باریکی بر روی پلک چشم، داخل ابروها و نیز دور لب های فرد استفاده می شود. ثبت این نقش ها به صورت دائمی و گاهی نیز با ماندگاری بسیار بلند مدت می باشد. تاتو صورت طرفداران زیادی مخصوصا در میان خانم ها دارد!

نحوه انجام خدمات تاتو

آموزش تاتو صورت با کمی تفاوت در همه جا به صورت یکسان انجام می شود. نحوه انجام آن در گذشته به این ترتیب بود که ابتدا فرد آموزش دیده با استفاده از یک سوزن نقش مورد نظر را بر روی پوست حک کرده و می خراشید. این کار به منظور شروع خونریزی صورت می گرفت.

سپس ماده رنگی جامد یا مایع طبیعی و ماندگار نظیر نیل، سرمه، دوده چراغ و … را بر روی پوست ناحیه در حال خونریزی قرار می دادند تا به مرور جذب پوست می شد.

در متدهای جدید به منظور انجام تاتو نقش دلخواه را با استفاده از یک خودکار بر روی ناحیه مورد نظر کشیده و سپس سوزنی را که تحت عنوان سوزن سر طلایی نام گذاری می شود، درون جوهر خودنویس ropid زده و آن را به ملایمت و آرامی به زیر پوست ناحیه مشخص شده وارد می کنند.

انواع خدمات تاتو صورت

تاتو خط لب

لب ها یکی از کانونی ترین اعضای چهره هستند که تاثیر بسیار زیاد و غیر قابل انکاری بر چهره فرد دارند. بنابراین امری طبیعی است که عده زیادی از زنان خواهان داشتن لب هایی کامل، زیبا، جذاب و بدن نقص باشند. یکی از فراوان ترین نوع بهترین تاتو صورت که در میان زنان ایرانی به شدت رواج دارد، تاتوی خط لب می باشد.

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، داشتن لب های زیبا و در عین حال خوش رنگ یکی از معیارهای زیبایی در زنان می باشد.

تاتو خط لب به عنوان نمونه ای پر طرفدار از تاتو صورت روشی تحول یافته است که آن را با هدف تزریق رنگدانه های خاص درون لایه ای سطحی از پوست لب مورد استفاده قرار می دهند. تاتوی لب با به کارگیری یک سوزن مخصوص زمینه تقویت فرم لب ها را فراهم می سازد.

همان طور که می دانید پوست لب با پوست سایر نقاط بدن متفاوت است که این تفاوت باعث شده است که تاتو لب پس از گذشت مدت زمانی کم رنگ شده و نیازمند ترمیم مجدد باشد.

علت احساس نیاز به تاتوی خط لب به عنوان یکی از انواع پر طرفدار تاتو صورت

لب های نرم و پر دوران جوانی فرد با گذشت زمان و افزایش سن شکل و رنگ خود را از دست داده و حالت پری آن ها تغییر می کند. تاتو خط لب به عنوان نمونه ای از خدمات تاتو صورت قادر است که فرم فعلی و غیر دلخواه لب فرد را تقویت کرده و مجددا لب هایی با شکل دلخواه به وی هدیه دهد.

تاتوی خط لب ضمن شکل دهی به لب ها، می تواند سایز آن ها را افزایش داده و یا شکل آن ها را بنابه درخواست فرد تنظیم نماید.

استفاده از تاتو لب، علاوه بر جنبه زیبایی که دارد، اقدامی درمانی نیز محسوب می شود. عدم قرینگی لب ها مشکلی رایج است که بسیاری از بانوان از وجود آن رنج می کشند. استفاده از تاتو خط لب زمینه اصلاح ساده و راحت این عدم تقارن در لب ها را فراهم کرده و چهره فرد را هماهنگ تر و متعادل تر می سازد.

بسیاری از خانم ها با استفاده از تاتوی خط لب به عنوان یکی از محبوب ترین نوع تاتو صورت ارزان روحیه و نشاط خود را تقویت کرده و بدین ترتیب برای همیشه بدون نیاز به آرایش مکرر لب ها در شرایط خاص، ظاهری زیبا و آراسته خواهند داشت.

به علاوه استفاده از تاتوی خط لب موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های این دسته از افراد نیز خواهد شد.

تاتو کار خط لب

فردی هنرمند در زمینه خالکوبی آرایشی که رنگدانه های رنگی مناسب را انتخاب کرده و به منظور افزایش زیبایی متقاضی و یا اصلاح نواقص موجود در لب های وی، آن ها را در پوست لب او می کارد، تاتو کار خط لب نامیده می شود.

هنر تاتو خط لب به عنوان یکی از جذاب ترین نوع خدمات تاتو روی صورت غالبا با هدف تقویت خصیصه های صورت فرد انجام می شود و همین امر باعث شده است که آن را تحت عنوان روشی آریشی بشناسند.

گفتنی است که استفاده از انجام تاتو صورت و به طور خاص تر تاتو خط لب برای افرادی که دچار سوختگی شده و یا در اثر سوانحی نظیر تصادف و یا انجام عمل های جراحی زیبایی ظاهر و لب های خود را از دست داده اند، بسیار مفید خواهد بود.

این روش قادر به پوشانندگی جای زخم و اصلاح رنگدانه های پوستی لب می باشد به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد.

تاتو خط چشم

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، قرار دادن مواد رنگی با استفاده از تجهیزاتی خاص در زیر پوست صورت را تاتوی صورت می گویند. تاتو از جمله کارهای خارق العاده ای است که توانسته است طرفداران خاصی را به خود جذب کند. غالب زنان و مردان این روش را با هدف افزایش زیبایی مورد استفاده قرار می دهند.

تاتو خط چشم به عنوان یکی از پر طرفدارترین انواع خدمات تاتو صورت نمونه ای از آرایش های دائمی محبوب و دارای انواع گوناگون است. هر فردی با توجه به سلیقه ای که دارد و نیز با در نظر گرفتن تناسب وضعیت ظاهری صورت خود یکی از اشکال مختلف خط چشم را انتخاب کرده و نسبت به حک آن بر روی پوست پلک خود اقدام می نماید. تمایل بیش از حد زنان به انجام تاتوی خط چشم، این شغل را به یکی از سودمند ترین شغل ها تبدیل کرده است!

مراحل تاتو خط چشم

فرد متقاضی انجام تاتوی خط چشم پس از مشخص نمودن طرح خاص خود، تحت قرینه سازی قرار می گیرد. قرینه سازی یکی از حساس ترین مراحل در انجام تاتو کار صورت و به ویژه تاتو خط چشم است که به دلیل نقطه گذاری های انجام شده بر روی نقاط مورد نظر نیازمند دقت و تمرکز بسیار زیادی می باشد.

تاتو کار پس از این که قرینه سازی اطراف چشم را به درستی انجام داد، با استفاده از پماد بی حسی نسبت به بی حس نمودن ناحیه مورد نظر اقدام می کند. لازم به ذکر است که اگر متقاضی در حین انجام عمل تاتوی خط چشم درد بیشتری را در نقطه ای خاص احساس کند، باید تاتو کار را در جریان بگذارد تاوی نسبت به بی حسی مجدد آن ناحیه با به کارگیری بی حسی مایع اقدام نماید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بی حسی مایع همان آبی است که از ذوب شدن یخ به دست آمده و آن را بر روی پارچه ای می ریزند. سپس با استفاده از آن پارچه پوست قسمت مورد نظر را مالیده و بدین ترتیب بی حس می کنند!

مرحله بعدی تاتوی خط چشم، انتخاب رنگ مناسب به منظور ایجاد طرح بر روی پوست پلک است. غالبا در این مرحله یک قطره رنگ قرمز را با رنگ مشکی و نیز خنثی کننده رنگ قرمز ترکیب می نمایند. سپس سوزن مناسب برای کشیدن تاتو خط چشم تحت عنوان سوزن سه سر گرد را برگزیده و نسبت به طراحی طرح مورد نظر بر پوست پلک اقدام می کنند.

تاتو ابرو

 نمونه ای محبوب از انواع اولین خدمات تاتو بر روی صورت

بحث تاتوی ابرو به عنوان یکی از رایج ترین انواع خدمات تاتو صورت، طرفداران بسیار زیادی را در میان خانم ها جذب کرده است. تاتو ابرو قدمتی بسیار طولانی در ایران داشته و تقریبا تمام مردم با آن آشنایی دارند. این در حالی است که برخی روش های مدرن را بسیاری از افراد حتی به طور سطحی هم نمی شناسند!

لازم به ذکر است که استفاده از تاتوی ابرو باعث می شود که ابرو و چهره فرد از فرم طبیعی خود فاصله بگیرد. دلیل این امر نیز پر کردن تمام سطح ابرو با استفاده از رنگدانه ها می باشد. جالب است بدانید که متقاضی می تواند این روش را به عنوان یک روش ترمیمی مورد استفاده قرار دهد.

ترمیم ابرو با استفاده از تاتو به این صورت است که تاتو کار تمام سطح ابروهای متقاضی را تاتو نمی کند، بلکه تنها نسبت به تاتوی نواحی دارای نقص پرداخته و بقیه ابرو را به حالت طبیعی خود باقی می گذارد که این امر باعث می شود صورت متقاضی طبیعی تر به نظر برسد.

انتخاب رنگی مناسب و دارای همخوانی با رنگ اصلی ابروها یکی دیگر از مباحث دارای اهمیت در زمینه تاتوی ابرو به عنوان نمونه ای پر طرفدار از Facial tattoo می باشد. دقت در انتخاب این رنگ باعث می شود که پس از گذشت مدت زمانی از انجام تاتوی ابرو، رنگ ابروهای فرد همچنان طبیعی و زیبا به نظر بیاید. به دلیل کاشت رنگدانه های مورد استفاده در عمق پوست، تاتوی ابرو تا چندین سال ماندگاری دارد.

سوالات متداول تاتو صورت

بعد از انجام خدمات تاتو صورت چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

بعد از تاتو از پماد آ د استفاده کنید،بمدت دو هفته استخر نروید، جای تاتو شده رو به هیچ وجه نخوارانید و در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

خدمات تاتو روی صورت شامل کدام قسمت ها میشود؟

تاتو ابرو ،تاتو خط لب و تاتو خط چشم مربوط به این خدمات میشود.

هزینه خدمات تاتو صورت به چه شکلی میباشد و آبا مقرون بصرفه است؟

هزینه آن نسبت به آرایش کردن صورت کمی گرانتر است ولی با توجه به اینکه دائمی هست بهتر است البته بشرطی که توسط تاتوکار مجرب این خدمات انجام بشود.

چگونه میتوانیم به یک تاتوکار حرفه ای صورت تبدیل بشویم؟

با شرکت در کلاسهای حضوری دکتر تاتو ایران و یادگیری تمام موارد میتوانید بصورت حرفه ای این رشته را یاد بگیرید.

آرایش دائم صورت به چه نحوی انجام میشود؟

تاتو توسط دستگاه های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن با وارد کردن رنگ مخصوص داخل پوست منتقل میشود.

آیا جای تاتو شده روی صورت قابل ریمو کردن میباشد؟

بله هر قسمت از صورت که تاتو بشود قابل پاک کردن هست ولی اینکار حتما باید توسط پزشک متخصص انجام بشود تا از عفونت پوست جلوگیری بشود.