خدمات تاتو بدن

انجام دادن خدمات تاتو روی بدن بسیار رایج شده است. مردم به دلایل مختلف و با تنوع بسیار زیاد این کار را انجام می دهند. موضوعی مخصوص افرادی خاص یا جنسیت، سن و رسم و رسومی خاص نیست و همه می توانند انجام دهند.

تاتو در اصل فرایندی است که یک نمونه رنگ مخصوص را به وسیله دستگاهی به لایه زیرین پوست میزنند و با توجه به درخواست مشتری و میزان هنرمندی فرد تاتو کار، نقش هایی را می زنند که روی پوست ماندگار است. خدمات تاتو روی بدن انواع مختلفی دارد که با آن آشنا می شوید.

در قدیم رنگ تاتو فقط سبز رنگ بود ولی امروزه با پیشرفت این هنر، طرح های مختلف با رنگ های متنوع و مشکی و… انجام می شود.

به دلیل درخواست های زیاد مردم نسبت به قبل و تمایل افراد به انجام تاتو بدن، تنوع خدمات تاتو بیشتر شده است. تاتوکاران بسیار هنرمند هستند و طرح های بسیار جذاب و متنوع را کار می کنند. به عبارت دیگر با گسترش خدمات حرفه ای تاتو بدن و تقاضای زیاد مردم نسبت به قبل، کیفیت کار، زیبایی، دقت و مهارت کارکنان این زمینه نیز افزایش یافته و کارهای جذابی ارائه می دهند.

تاتو بدن

قیمت تاتو بدن

از قیمت 50هزار تومان تا 15میلیون تومان

این روزها نرخ های متفاوتی از تاتو بدن به گوش میرسد ، چیزی که خیلی مهم هست تجربه تاتو کار و موقعیت مکانی تاتو می باشد.

برای مثال با یک جستجوی ساده میتوانید طرح تاتو بر روی بدن را با 50 هزار تومان انجام دهید توسط یک تاتو کار آماتور ، همان کار توسط یک استاد کار تاتو در شمال تهران با 10 میلیون تومان انجام شود.

مشکل اصلی این صنف نبود یک اتحادیه و نرخ نامه خدمات تاتو می باشد برای همین قیمت تاتو بدن به صورت صلیقه ای کی باشد هر کسی یک نرخی برای قیمت تاتو بدن ارائه می دهد .

البته در تعرفه و قیمت تاتو بدن نوع طرح ، وسعت طرح تاتو و دقت و کیفیت انجام کار خیلی مهم است ، یک طرح کوچک به نسبت یک طرح پر نقش و طرح و بزرگ قیمت کمتری دارد.

تاتو بدن

تاتو تهران

کلینیک تخصصی دکتر تاتو ایران در شمال تهران و در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده است که تمامی خدمات تاتو و زیبایی به صورت تخصصی و زیر نظر پزشک انجام میشود.

کلینیک های زیادی در تهران فعالیت می کنند که بایک سرچ با کلمه تاتو تهران میتوانید لیست بسیار زیادی از کلینیک های تاو در تهران را پیدا نمائید.

نوع رنگ و مواد تاتو بدن

نوع رنگ و مواد تاتو برای آموزش تاتو بدن متفاوت است و در رنگ های سبز، مشکی و قهوه ای است و البته رنگ های قرمز و سفید نیز استفاده می شود.

نوع رنگ مصرفی در تاتوی بدن بسیار مهم است. این رنگ ها باید بهداشتی، مناسب و با پوست بدن فرد سازگار باشند.

رنگ ها در دو نوع گیاهی و شیمیایی هستند. از آنجایی که موارد کار با بدن انسان هستند، می توانید مطمئن باشید که اگر در یک مرکز معتبر خدمات تاتو را انجام دهید، حساسیتی برای پوستتان ایجاد نمی شود. البته توجه داشته باشید که طبق آمار، بر خلاف تصور مردم، حساسیت ایجاد شده با رنگدانه های گیاهی بیشتر از رنگدانه های شیمیایی بوده است.

رنگ های به کار رفته در تاتو در دو زمینه درمانی و تزئینی کاربرد دارند. رنگ های مصارف درمانی تک رنگ هستند و اغلب شامل رنگ های مشکی، قهوه ای و آبی تیره هستند. ولی رنگ های تزئینی برای زیبایی انواع مختلف رنگ را شامل می شوند که این رنگ های متنوع را از ترکیب سایر رنگ های اصلی ایجاد می کنند.

شاید کنجکاو باشید که منشاء رنگ های مختلف را در خدمات تاتو بدن بدانید. در ادامه منشاء این رنگ ها را برایتان نوشته ایم.

رنگ سبز از کروم یا اکسید جیوه، رنگ قهوه ای از اکسید آهن یا گل اخری، رنگ سیاه و رنگ آبی تیره از کربن، آبی روشن از آلومینات کبالت، زرد از سولفید کادمیوم و رنگ قرمز از جیوه یا رنگ های گیاهی منشاء گرفته است.

رنگ های آمیا در تاتو بدن

اگر در مورد انواع آموزش تاتو بدن نگران یا سختگیر هستید، نکته بسیار مهمی را به شما می گویم که در صورت رعایت آن دیگر هیچگونه نگرانی نداشته باشید و یا خیال راحت در هر قسمت بدنتان که تمایل دارید می توانید خالکوبی کنید. این مورد کلیدی، رنگ های آمیا است.

این نمونه رنگ ها در آلمان استاندارد ResAP(2008) را دریافت کرده اند که سختگیرانه ترین تست ها و قوانین بهداشتی را در اروپا دارند. در ایران نیز در آزمایشگاه های دانشگاه تهران آزمایش می شوند که از سلامت آنها مطمئن شوند. رنگ های آمیا در کشور ایران نیز دارای مجوز وزارت بهداشت هستند.

خوشبختانه تاکنون هیچگونه گزارش حساسیتی از این رنگ ها در بدن گزارش نشده است و می توانید با خیال راحت از اینکه هیچگونه ضرری برای سلامت پوست شما ایجاد نمی کنند، از آن استفاده کنید.

چون مصوبه ResAP(2008) سختگیرانه ترین و بیشترین اهمیت را به سلامت رنگ های خدمات تاتو بدن در سراسر دنیا می دهند، خیالتان از جانب هر رنگی که توسط این استاندارد مورد تایید است، راحت باشد.

انواع مختلف تاتو روی صورت

تاتو ابرو

همان طور که می توانید حدس بزنید، تاتو ابرو متقاضیان زیادی دارد که شامل خانم های جوان، میانسال است. اگر ابروی شما هم مانند بسیاری از خانم های اطراف به مرور زمان یا از همان ابتدا، کم پشت و کم مو است، انجام تاتو ابرو راه حل مناسبی است.

اگر از حالت ابروی خود راضی نیستید و یا بسیار تکراری شده و ترجیح می دهید کمی حالتش را تغییر دهید، یکی از خدمات حرفه ای تاتو روی بدن این است که حالت آن را هرطور که دلخواه خودتان است، تغییر دهید.

از دیگر خدمات تاتو ابرو این است که اگر از افرادی هستید که تمیز کردن ابرو برایتان کسل کننده و وقت گیر است، می توانید قاب ابرویی را که میخواهید به همان اندازه ابرو را تمیز کنید، تاتو کرده و به راحتی فقط موهای اطراف آن را تمیز کنید.

انواع تاتو ابرو

خدمات تاتو صورت برای ابرو نیز دارای طیف رنگی گسترده شامل مشکی، قهوه ای روشن، قهوه ای متوسط، قهوه ای تیره و انواع رنگ های طبیعی و موردنظر شماست که می توانید با توجه به رنگ موهای سرتان، موهای ابرو و سلیقه خودتان، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین انواع مختلف نیز دارد که می توان کاملا در منطقه ابرو کار شود یا فقط اطراف ابرو بعنوان قاب ابرو یا قسمتی از ابرویتان که موهای کم پشتی دارد را کار کنید.

تاتو خط لب و رژلب

قبلا فقط خط اطراف لب را تاتو می کردند ولی امروزه این کار را برای رژ لب هم می توان انجام داد. این کار باعث حجیم تر نشان دادن لب نسبت به قبل می شود و زیبایی خاصی به لب های شما می دهد. با مواد آرایشی مخصوص انجام می شود و در رنگ های مختلف قهوه ای، صورتی و… وجود دارد.

تاتو خط چشم

این نمونه خدمات تاتو در قسمت های مختلف چشم کار می شود که باعث پرپشت نشان دادن مژه ها و زیبایی چشم می شود.

می توان این تاتو را در قسمت های مختلف چشم مثل بن مژه، خط بالای چشم و زیر چشم کشید. با کشیدن خط چشم دیگر زمان زیادی برای کشیدن خط چشم از شما گرفته نمی شود و خط چشمی دائمی دارید.

خدمات تاتو صورت
تاتو روی صورت

انواع تاتو روی بدن

با توجه به افزایش تنوع خدمات تاتو بدن، متقاضیان انجام آن نیز بسیار متنوع هستند و فقط شامل پسرهای جوان نیست، بلکه خانم ها و سایر افراد در تمام رده های سنی هم از متقاضیان و مشتریان تاتو روی بدن هستند. 

تاتو ساق پا

تاتو ساق پا یک تاتو بسیار جذاب به خصوص برای دختران جوانی است که شلوار کوتاه یا دامن می پوشند و قسمت ساق پای آنها قابل مشاهده است. البته فراموش نکنید که بهتر است برای این قسمت از طرح های کوچک و ظریف استفاده کنید. برای مثال می توانید یک پروانه کوچک، ماه، یک مدل گل خاص یا … را تاتو کنید.

تتو مچ دست

قسمت نبض دست هم قسمت جذابی از بدن برای خدمات تاتو بدن است. در این قسمت می توانید از طرح هایی که عرض و طول دارند استفاده کنید که قسمت جلوی مچ دست را پوشش دهند. به عنوان مثال می توانید تصویر ضربان قلب را تاتو کنید. 

البته این موضوع بسیار سلیقه ای است و همانطور که قبلا اشاره کردم، تنوع مدل و طرح های تاتو به اندازه ای زیاد شده است که تمام سلیقه ها را پوشش می دهد .

طرح تتو روی ترقوه

این نمونه تاتو کار جذابی برای دختران و خانم هایی است که لباس هایی با یقه باز می پوشند. تنوع کار برای طرح روی ترقوه نیز بسیار است و کاملا بستگی به سلیقه خود فرد دارد. می توانید از یک طرح ظریف کوچک یا حتی یک نوشته استفاده کنید.

تاتو بازو

این مدل تاتو بیشتر برای پسران جوان و مردان کاربرد دارد و انواع بسیار زیادی دارد. تنوع این مدل انقدر بالاست که بهتر است خودتان در اینترنت انواع مدل های آن را جستجو کنید. تاتو بازو برخلاف مدل های قبل چندان کوچک و ظریف نیست .

این طرح ها محدوده خاصی ندارد. ممکن است فقط قسمت کوچکی از بازو باشد، یا میتواند در محدوده سرشانه و بالای بازو، وسط بازو، از بالای بازو تا مچ دست و یا حتی تا انگشتان امتداد یابد و کاملا بستگی به سلیقه خود فرد دارد.

مراقبت بعد از انجام تاتو بدن

انجام خدمات حرفه ای تتو

بعد از انجام خدمات حرفه ای تاتو،مانند سایر کارهای مربوط به بدن انسان و طبق معمول،مراقبت هایی باید انجام شود که در صورت رعایت نکردن موارد لازم در چند روز اول انجام آن، زیان آن متوجه خود فرد است.

به محض اینکه خدمات تاتو روی بدن تمام میشود، باید مراقبت های بعد از آن را شروع کنید.

تاتوکار باید بعد از اتمام کارش، لایه نازکی از پماد نفت بر روی محل طرح بمالد و آن را با پوششی پلاستیکی یا باند بپوشاند تا میکروب از طریق پوستتان وارد بدن نشود و همچنین آن قسمت بدن با لباس تماس نداشته باشد.بعد از چند ساعت می توانید باند را بردارید و محل خالکوبی را با آب و صابون بشویید. 

در اوایل انجام هر یک از خدمات تاتو بدن، سعی کنید آن قسمت بدنتان را جلوی نور خورشید بپوشانید، کرم ضدآفتاب به آن نزنید،لباس چسبان نپوشید،آن را نخارانید،شنا نکنید ولی میتوانید دوش بگیرید.

 مراقبت های اصلی و مهم را حتما از تاتوکار بپرسید و در صورت هرگونه حساسیت به دکتر تاتو ایران خبر دهید.

مرکز تاتو بدن

انجام تاتو بدن در بهترین مرکز تاتو

انجام تاتو بدن سطوح و تنوع بسیار بالایی دارد و بستگی به سلیقه فرد دارد. به یاد داشته باشید که برای انجام هر یک از کارهای مربوط به تاتو به مرکز مجهزی مراجعه کنید که علاوه بر اینکه فرد ارائه دهنده تاتو و تاتوکار، متخصص و کاربلد باشد، محیط آنجا تمیز باشد و مطمئن باشید که اصول بهداشتی را در مورد محیط کار و وسایل انجام کار رعایت کرده باشند.

همچنین از مواد باکیفیت نیز استفاده کنند که پس از انجام هریک از این موارد ، مشکلی برای سلامتی پوست شما ایجاد نشود.

به این موضوع توجه کنید که تاتو یک طرح تقریبا دائمی است و پس از انجام آن به راحتی نمی توان آن را از روی بدن پاک کرد پس قبل از انجام هر یک از خدمات تاتو بدن، از اینکه می خواهید آن را انجام دهید اطمینان کامل داشته باشید.

دستگاه خدمات تاتو بدن

دستگاه تاتو ماشینی است که ظاهر آن مانند تفنگی با دسته آهنی است و به تاتو کار این امکان را می دهد که رنگدانه ها را به لایه زیر پوست ببرد و طرح مورد نظر مربوط به هر یک از خدمات تاتو بدن را بکشد. دستگاه تاتو بدن جدید دارای امکانات بهتری نسبت به گذشته است.

این دستگاه دیگر در هنگام کار کردن لرزش ندارد و همچنین میزان رنگدانه مورد استفاده و عمق رنگ و پررنگ و کمرنگ شدن طرح توسط تاتو کار بدن قابل تنظیم است که باعث می شود تاتو کار بتواند طرح های حرفه ای و هنرمندانه را کار کند. ویژگی دستگاه های تاتو امروزی از دلایلی است که باعث شده است نقش های تاتو امروزی بسیار هنرمندانه تر و جذاب تر شده است.

سوالات رایج 

هزینه خدمات تاتو بدن به چه مواردی بستگی دارد؟

این هزینه به طرح مورد نظر شما،استاد مربوطه تاتو و زمان انجام آن بستگی دارد.

آیا خدمات تاتو بدن با درد همراه است؟

بله تا حدودی با درد همراه است ولی قبل از تاتو از بی حسی استفاده میشود .

برای انجام تاتو بدن چگونه بهترین کلینیک تاتو را انتخاب کنیم؟

با جستجو در گوگل یا بازدید در شبکه های اجتماعی و دیدن نمونه کارها میتوانید بهترین کلینیک یا مرکز تاتو را انتخاب کنید.

آیا خدمات تاتو نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد؟

بله قبل و بعد از انجام تاتو برای جلوگیری از عفونت نیاز به مراقبت هایی است که تاتو کار حین کار خدمتتان توضیح میدهد.

انواع رنگ و مواد مورد نیاز در تاتو کدامند؟

رنگ و مواد مورد نظر در تاتو کاملا متفاوت هستند ولی رنگ های سبز،مشکی،قهوه ای و البته رنگ قرمز و سفید نیز استفاده میشود.

آیا بعد از انجام خدمات تاتو روی بدن میتوان جای تاتو شده را پاک کرد؟

بله با لیزر میتوان تاتو رو پاک کرد ولی اینکار حتما باید توسط پزشک متخصص انجام بشود تا پوست دچار عفونت نشود.

تاتو بدن
تاتو بدن در تهران