آموزش تاتو

در سال های اخیر آکادمی های بسیاری در سراسر ایران به صورت حرفه ای آموزش تاتو را انجام می دهند. این تکنیک پر طرفدار به ایجاد طرح ها و مدل های گوناگون روی پوست صورت و بدن در ابعاد مختلف گفته می شود که به نوعی یک کار دائمی محسوب می شود‌. در آموزش هایی که در این خصوص داده می شود ابتدا هر آنچه که مربوط به این تکنیک و انجام آن است باید بیان شود و سپس تمام ملزومات و دستگاه هایی که به کار گرفته می شود معرفی و نحوه کار با آن ها آموزش داده می شود.

در این تکنیک جوهر های مخصوصی از طریق سوزن به لایه میانی پوست تزریق می شود و دقت و نحوه ی انجام این کار نقش مهمی در ماندگاری طرح و زیبایی آن دارد. امروزه در سراسر جهان خدمات مرتبط با این عمل بسیار پرطرفدار است و تاثیر ویژه ای که بر روی زیبایی صورت و بدن دارد باعث شده که گرایش به یادگیری و انجام آن روز به روز بیشتر می شود.

خوب جدای از بحث زیبایی تاتو یک روش پزشکی غیر تهاجمی محسوب می شود که برای پوشاندن بعضی از آسیب های پوستی به کار گرفته می شود و کمترین آسیب را به پوست می رساند و از لحاظ عوارض و خطرات به لطف روش های مدرن و دستگاه های پیشرفته این مورد هم به حداقل رسیده است و افراد زیادی به دلایل مختلف آموزش های لازم در این خصوص را می بینند.

تکنیک های آموزش خالکوبی از گذشته تاکنون

آموزش تاتو در بیشتر مذاهب و قومیت ها قدمتی چند هزار ساله دارد. رواج داشتن و نسل به نسل گشتن آموزش های این تکنیک گاها ریشه در خرافاتی داشت که اکثر افراد به دوش می کشیدند. خوشبخت شدن، افزایش محبت، چشم بد را دور کردن و … همه این ها زنان و مردان زیادی را در نسل های مختلف به سمت این تکنیک کشانده است. همین علاقه و نسل به نسل گشتن باعث شده که در عصر حاضر ۹۰ درصد افراد تمایل به انجام این کار را داشته باشند.

آموزش های این تکنیک صرفا جهت زیبایی نبود و از زمان های گذشته خالکوبی برای درمان هم مورد استفاده قرار می گرفت. در گذشته که امکانات انجام این تکنیک محدود بود افراد زیادی تمایل با آموزش نداشتند و مراکزی هم که این تکنیک را انجام می دادند محدود بودند و معایبی هم که شیوه های قدیمی داشتند کلا باعث عدم تمایل افراد به یادگیری می شد. از طرفی دیگر انجام خالکوبی محدود به بعضی از قسمت های بدن می شد و این تکنیک مانند امروزه متنوع تر و پیشرفته تر نشده بود.

آموزش تاتو با روش های نوین

در گذشته آموزش تاتو و نحوه انجام آن بسیار متفاوت‌تر از روش های امروزی بود. در گذشته طرح مورد نظر بر روی بدن فرد از طریق سوزن حک می شد. این شیوه با درد و خونریزی همراه بود و بعد از حک کردن طرح با سوزن، مواد روی آن قرار داده می شد تا جذب آن شود. این مواد که شامل سرمه، چراغ، دوده، آب تیره و … می بود در بیشتر موارد حساسیت ها و عوارض بی شماری به دنبال داشت. اما آموزش های حاضر کاملا بر مبنای روش های جدید و دستگاه های مدرن هستن و تکنیک های که در گذشته به کار برده می شد کاملا منسوخ شده است.

در آموزش های مدرن طرح مورد نظر اول از طریق خودکار بر روی پوست کشیده می شود سپس از طریق دستگاه هایی که سوزن به آن ها متصل شده جوهر را به پوست منتقل می کنند و در واقع طرح را خالکوبی می کنند. دستگاه های جدید قابلیت انجام خالکوبی بر روی قسمت های حساس بدن مانند صورت و چشم ها را دارند و برای هر قسمت تکنیک و روش خاصی به کار گرفته می شود.

آموزش نحوه انجام خالکوبی

در واقع در آموزش تاتو به فرد یاد داده می شود که باید بتواند با استفاده از یک شیء یا منشاء خارجی مواد رنگی را به لایه میانی پوست تزریق کند. باید فرد قابلیت تشخیص لایه های پوست را در ابتدا پیدا کند چون اگر این عمل را بر روی لایه های سطحی انجام دهد به مرور با پوست ریزی پوست از بین می رود و اگر در لایه های عمیق پوست تزریق شود طرح ناپدید می شود و جوهر ثابت نمی مانند.

هر چه قدرت فرد در ایده پردازی و طراحی قوی باشد بهتر می تواند در این حرفه موفق تر شود. چون در اکثر مواقع از خالکوبی به منظور پوشاندن جای بخیه، سوختگی، ماه گرفتگی،جای زخم و … استفاده می شود و اگر فرد تاتو کار بتواند طرحی مناسب با جای آسیب انتخاب کند و به بهترین نحو آن را بزند قطعا احساس خوشایندی در فرد ایجاد می کند و فرد به خوبی توانسته توانایی خود را به تصویر بکشد.

شاید در گذشته آموزش این حرفه بیشتر در بین مردان رواج داشت و کمتر زنان به سمت یادگیری این تکنیک می رفتند اما از آن جایی که روش های مدرن آن تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی گذاشت کم کم آموزش آن در بین زنان هم بیشتر شد به طوری که در حال حاضر آکادمی های آموزش خالکوبی به زنان بیشتر از مردان است و زنان هم به همان اندازه طرح های خاصی را بر روی صورت و بدن خود تتو می کنند.

آموزش تاتو بدن

آموزش تاتو بدن در واقع آموزش یک هنر است. در کشورهای مختلفی این هنر به صورت تخصصی آموزش داده می شود و حتی کشور تایلند به عنوان مهد خالکوبی شناخته شده است. لازمه زدن نقش خاصی بر روی بدن افراد دانش خاص در این زمینه است. اینکه مطمئن شوید که تجربه کافی در خصوص این کار را پیدا کرده اید و سپس آن را بر روی بدن افراد پیاده کنید.

بهتر است قبل از اینکه کلا این کار را شروع کنید مراقبت های لازم قبل و بعد را کاملا یاد بگیرید. این تکنیک مستقیما با پوست انسان و سلامت آن ها در ارتباط است و کوچکترین سهل انگاری و عدم رعایت نکات بهداشتی می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

برای آموزش تاتو بدن ابتدا از طرح های ساده استفاده کنید و از دستگاه هایی برای این کار استفاده کنید که سرعت کم و دقت بالایی دارند. رفته رفته می توانید طرح های پیچیده را تمرین کنید و تکنیک زدن آن ها را یاد بگیرید. برای آموزش ملزومات و تجهیزات زیادی وجود دارد از پوست های مصنوعی گرفته تا سوزن ها و دستگاه ها که همگی می تواند به تمرین و تکرار و افزایش تجربه شما در این کار کمک کند.

همیشه قبل اینکه یک طرح را مستقیما بر روی بدن افراد خالکوبی کنید آموزش لازم برای زدن آن را ببینید و بر روی پوست مصنوعی چندین بار آن را تمرین کنید و همیشه به یاد داشته باشید که آموزش زمانی موثر خواهد بود که با تمرین و تکرار همراه باشد.

آموزش انواع طرح های تاتو

آموزش تاتو معمولا در مراحل مختلفی انجام می شود. از آنجا که روش های برگرفته از این تکنیک زیاد شده است معمولا افراد برای هر روشی جداگانه آموزش می بینند. طرح های که در این تکنیک استفاده می شوند از تنوع بی شماری برخوردارند و نمی توان یک مجموعه اختصاصی برای این کار در نظر گرفت. چون هر سبک و سلیقه ای در هر نژاد و قومیتی گرایش به یک سری طرح خاص دارد.

پس انتخاب طرح کاملا به نظر مشتری بستگی دارد و می تواند یک طرح اختصاصی باشد. پس با این وجود آنچه مهم است تخصص شما در زدن انواع طرح هاست یعنی اینکه تخصص شما فقط مربوط به چند طرح ترند و تکراری نباشد و قدرت و توانایی این را داشته باشید که بتوانید هر طرحی را بزنید.

آموزش انواع تاتو صورت

آموزش تاتو صورت که امروزه سر و صدای بسیاری به پا کرده است در واقع نوعی آرایش دائمی محسوب می شود و می تواند جایگزین روش های موقتی آرایش و زیبایی شود. حتما شما هم بارها در رسانه های اجتماعی با انواع خالکوبی خط لب، خط چشم و ابرو مواجه شده اید و تبلیغات گسترده ی این روش ها و آموزش های مرتبط با آن ها را دیده اید.

آموزش خالکوبی صورت مختص ۴ ناحیه می باشد.

خالکوبی خط چشم

این روش به وسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می شود و به دو دسته ی کلی تقسیم بندی می شود. دسته اول خالکوبی بن مژه است که خط نازکی در خط رویش مژه زده می شود و این روش باعث پر پشت نشان دادن مژه می شود. دسته دوم خالکوبی خط چشم است که در سه مدل خط چشم باریک، متوسط و ضخیم زده می شود. معمولا مراقبت های این روش با توجه به حساس بودن چشم لازم است و باید تمام دستورالعمل های های بهداشتی و نگهداری صحیح آموزش داده شود.

خالکوبی ابرو

امروزه شیوه های مختلفی برای طبیعی جلوه دادن ابرو آموزش داده می شود. شیوه هایی که کمک به رفع کم پشت جلوه دادن ابرو، جفت کردن ابرو، پر کردن شکستگی ها، رفع ابروهای تابه تا و تغییر حالت ابرو می کند. میکروپیگمنتیشن ابرو در حال حاضر در بیشتر آرایشگاه ها انجام می شود و می توان گفت یکی از پرطرفدارترین تکنیک در حال حاضر می باشد که متقاضیان زیادی تمایل به آموزش آن دارند.

خالکوبی لب و خط لب

افرادی که بخواهند از شر رژ زدن های مدام خلاص شوند می توانند اقدام به تاتو خط لب و رژ لب کنند که با بهره گیری از متدهای سایه می توان یک رنگ یکدست و زیبا را خالکوبی کرد.

اسکالپ سر: در آموزش این مدل باید میزان کم پشت بودن و یا فقدان مو در نظر گرفته شود. در این روش به فرد آموزش داده می شود تا به وسیله خالکوبی موهای کوچک یا سایه را در کف سر بزند تا کم پشتی ها رفع شود این روش می تواند جایگزین مناسبی برای تاپیک های مو و یا کاشت مو باشد.

تقسیم بندی دوره های آموزش تتو

آموزش تاتو بدن علاوه بر اینکه در مراحل مختلفی انجام می شود به سه بخش کلی تکنیک، وسایل مورد نیاز و طراحی تقسیم بندی می شود که فرد باید برای شروع به کار اطلاعات کاملی از هر سه بخش کسب کند. هر کدام از این بخش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و نیاز است که فرد دوره های کاملی در این خصوص را بگذراند تا بتواند این هنر را ادامه دهد.

تکنیک

در خالکوبی که یکی از تکنیک های نقاشی است لازم است که با تکنیک های مختلف آن آشنا شوید. تکنیک سایه زدن، طرح های رنگی، پوشاندن آسیب های پوستی و … همه و همه در دوره های آموزشی پیشرفته به فرد آموزش داده می شود و دانستن آن ها در واقع بخشی از دانسته های فرد است.

ملزومات مورد نیاز

در زدن انواع طرح ها بر روی بدن مهمترین مساله استفاده از وسایل مورد نیاز ایت. هر قسمت از بدن با توجه به بافت پوست نیاز به دستگاه های بخصوصی دارد و بکارگیری صحیح این دستگاه ها بخصوص در زمانی که بخواهید طرحی را بر روی بدن بزنید اهمیت بیشتری دارد. اینکه برای هر قسمتی از چه سوزن و رنگی استفاده کنید نیاز به کسب مهارت از طریق آموزش و کسب تجربه دارد.

طراحی

داشتن سر رشته از هنر طراحی و نقاشی نقش موثری در موفقیت اموزش دارد. معمولا افراد زیادی هستند که بدون پیش زمینه ی خاصی و فقط با هدف درآمدزایی وارد این حرفه می شوند و در بیشتر موارد موفقیت انچنانی نخواهند داشت.

پس لازمه تبدیل شدن به یک تاتو آرتیست حرفه ای دانستن هنر طراحی و نقاشی است. در واقع در این هنر به جای به کار بردن قلم از سوزن استفاده می کنید و بوم نقاشی شما پوست بدن افراد است. معمولا در دوره های آموزشی این تکنیک، آموزش های مرتبط با طراحی هم به افراد داده می شود.

آموزش کار با انواع دستگاه های تاتو

در دوره های آموزش تاتو بخش مهمی اختصاص به دستگاه های کاربردی در این تکنیک دارد. بنابراین لازم است که حتما با نحوه تنظیم و عملکرد این دستگاه ها آشنا شوید و مهارت لازم جهت کار کردن با آن ها را یار بگیرید.

یکی از دستگاه ها که کاربرد زیادی در این صنعت دارد دستگاه کویل یا مگنتی است که کاربرد اصلی آن در لاینینگ و خط انداختن است وبرندهایی و تمام برندهایی این دستگاه را تولید کرده اند تنظیمات و استانداردهای یکسانی دارند و لازم نیست شما نگران عدم شناخت دستگاه با برندی مختلف باشید.

برای سایه زدن از یک دستگاه با قدرت کمتر به اسم دستگاه روتاری استفاده می شود. این دستگاه علاوه بر اینکه قدرت کمی دارد، طدای کمتر، وزن کمتر و البته هزینه بیشتری دارد.

تنظیم این دستگاه ها راحت است و در واقع پیچیدگی خاصی ندارند و از آنجا که کار اصلی تمامی دستگاه ها عقب و جلو کردن سوزن و تزریق رنگ به لایه دوم پوست می باشد پس در واقع در دوره های آموزشی شما با انواع دستگاه ها آشنا می شوید و اگر در ادامه بخواهید هنر خود را ادامه دهید نی توانید با انواع دستگاه ها به راحتی کار کنید.

سوالات متداول

 
آموزش تاتو شامل چه خدماتی میشود؟

این آموزش ها در دو نوع آموزش تاتو بدن و آموزش تاتو صورت برگزار میشود؟

آیا امکان برگزاری کلاس برای افراد شاغل هم وجود دارد؟

بله کلینیک دکتر تاتو ایران با برگزاری کلاسها در اخر هفته امکان شرکت برای شما شاغلین عزیز را فراهم میکند.

هزینه کلاسهای تاتو به چه مواردی بستگی دارد؟

نوع آموزش تاتو (تاتو صورت یا تاتو بدن) ،مدت زمان آموزش و انتخاب اساتید مربوطه در هزینه نقش مهم را ایفا میکنند.

آیا در هنگام آموزش تاتو تهیه لوازم بر عهده هنرجویان میباشد؟

خیر،تمام لوازم و دستگاه های تاتو از طرف کلینیک دکتر تاتو ایران در اختیار شما هنرآموزان قرار میگیرد.

آیا برای کسانیکه خارج از تهران هستن خوابگاه در نظر گرفته میشود؟

بله از ابتدای ثبت نام تا انتهای دریافت مدرک عزیزان شهرستانی میتوانند از خوابگاه مربوطه استفاده نمایند.

بعد از اتمام دوره های تاتو آیا میتوانم بعنوان یک تاتوکار مشغول بکار بشوم؟

با توجه به نحوه برگزاری کلاسها و آموزش های مربوطه توسط اساتید امکان برای شما فراهم میشود تا بعد از این دوره وارد این حرفه بشوید.